Tilbake til alle rapporter

Retningspil i sykkelfelt i lillestrøm?

Rapportert i kategorien Sykkelveier anonymt 11:12, tor. 14 august 2014

Sendt til Skedsmo og Statens vegvesen region øst 3 minutter senere

Det er livsfarlig og en ukultur at så mange syklister i lillestrøm sykler i sykkelfeltet til venstre i veibanen, - mot retningen.

Dette forekommer i hele lillestrøm, og til alle tider av døgnet - og spesielt farlig er det på veier som allerede er utfordrene for bilister mtp. høyreregel og forkjørsretter (f.eks. alexander kiellands gate), eller mange/uoversiktlige utkjørsler (adolph tiedemands gate / storgata / stillverksveien parkeringshus).

Hvordan håndterer man forkjørsrett pga. høyrevei - når det kommer en syklist fra høyre, men mot retningen?

Det burde vært piler i veien som viser hvilken retning det er tillatt å sykle.

Disse må ha det inn med teskje.

Det er bare et tidsspørsmål før det skjer en alvorlig ulykke pga. dette.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter