Tilbake til alle rapporter

Manglende veimerking skaper mange situasjoner

Rapportert i kategorien Gater/Veier av Trond Eidsvold 16:35, søndag 11 februar 2018

Sendt til Oslo og Statens vegvesen region øst 4 minutter senere

Når man kommer inn i rundkjøringen Nedre Kalbakkvei X Kalbakkveien fra Alnabru var det tidligere tydelig merket i hvilket felt man skulle legge seg i. Over tid har veimerkingen (pilene) forsvunnet og det oppstår mange interessante situasjoner, i og med at det ikke er standard kjøremønster her. I følge pilene som var der skal man ligge til venstre for å kjøre rett frem opp mot Rv4 Nordgående og Rv4 Sørgående. Det høyre feltet skal brukes om man skal inn i Kalbakkveien. Nå blir det mange situasjoner i og med at noen velger å følge den gamle merkingen mens andre følger "reglene" hvis det ikke var merking der. Fint om dette kunne bli gjort noe med, evnt få opp et skilt i tillegg

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter