Tilbake til alle rapporter

Fotgjengerovergang

Rapportert anonymt 10:40, fre. 13 mai 2011

Sendt til Stjørdal og Nord-Trøndelag mindre enn et minutt senere

Fotgjengeroverganger i Stjørdal sentrum mangler skilt. Det blir derfor vanskelig for både fotgjengere og bilister å anta hvor disse er og derfor krysse gaten på riktig sted for fotgjenger, og å vise ekstra aktsomhet for bilist, når veimerkingen ikke vedlikeholdes.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Flere bilder av samme overgangen. Slik ser det ut for en bilist som kommer ut fra rundkjøringa.

    Publisert anonymt 10:43, fre. 13 mai 2011

  • Og slik ser overgangen ut når man kommer som fotgjenger. Med snø på veien vinterstid vises ikke feltet i det heletatt da det er besluttet at den ikke trenger å være skiltet...

    Publisert anonymt 10:47, fre. 13 mai 2011

  • Har fått svar fra Stjørdal kommune om at skilting av fotgjengerfelt i sentrum ikke er ønsket og påkrevet fra deres side, og at fotgjengerfeltene skal remerkes hvert 3. år. I mine øyne er det tydelig vis ikke ofte nok, da merkingen knapt er synelig nå.

    Uskiltede fotgjengerfelt er uansett feil i vinterlandet Norge. Folk som ikke er lokalkjent vet jo ikke hva som er malt under snøen...

    Publisert anonymt 11:03, fre. 10 juni 2011

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 11:03, fre. 10 juni 2011

  • Fortsatt ikke skjedd noe med denne overgangen, annet enn at merkingen er blitt enda mer slitt bort selvsagt...

    Publisert anonymt 09:48, ons. 7 september 2011

  • Fortsatt ikke fikset...

    Publisert anonymt 12:35, ons. 29 februar 2012

  • Ansvvarlig i kommunen hevder det ikke ikke er penger til å fikse dette - hvilket jeg selvsagt forstår - så mye penger som det er sløst bort på å planlegge bygging av kulturhus...

    Publisert anonymt 19:33, søn. 11 mars 2012

  • Og i dag ble en fotgjenger påkjørt utenfor torgkvartalet: http://www.bladet.no/ nyheter/ article6669009.ece

    Som Operasjonsleder ved Nord-Trøndelag politidistrikt sier: – Det er ikke merket at det er fotgjengerfelt i veibanen. Eller, det vil si at merkingen har forsvunnet. Det er en forhøyning på stedet og et naturlig krysningssted, forteller Reinsborg.

    Publisert anonymt 15:14, ons. 22 mai 2013

  • Fotgjengerfeltene i sentrum er malt opp

    Publisert anonymt 10:48, ons. 9 juli 2014, markert som fikset

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter