Tilbake til alle rapporter

Manglende gatelys ved fotgjengerovergang for skolebarn

Rapportert i kategorien Trafikklys anonymt 10:01, tir. 27 november 2018

Sendt til Nordreisa og Statens vegvesen region nord 4 minutter senere

Ved fotgjengerovergangen ved Olderskogen er to av gatelysene gått. Dette er en fotgjengerovergang som ikke oppfyller gangfeltkriteriene mtp. plassering (dette er allerede meldt til Statens Vegvesen), det mangler holdeplass og barna må bruke veibanen. For tiden tar ca. 10 barn bussen til og fra skolen hver dag. Det er et krav i Statens Vegvesens "Gangfeltkriterier" om FORSTERKET belysning av gangfelt: "For å redusereulykkesrisikoen i mørket skal gangfelt være belyst." Dette må fikses snarest!

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Nå skinner det i alle gatelysene og saken er løst.

    Publisert anonymt 22:54, tir. 4 desember 2018, markert som fikset

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter