Tilbake til alle rapporter

Fortauet brukes som snøopplagring

Rapportert i kategorien Snøbrøyting av Simen.stori@gmail.com 10:22, tirsdag 8 januar 2019

Sendt til Hamar og Statens vegvesen region øst 3 minutter senere

Fortauet har vært brukt som snølager siden forrige snøfall, og nå med brøyting i natt har det blitt enda verre. Hele strekningen fra Casparis veg til Erik Werenskiolds veg må fikses.

Dette er skoleveg i begge retninger, barneskole og ungdomsskole. Fortauet foran coop er veldig smalt, og det hjelper på ingen måte at det er fullt av snø.

I tillegg er det ingen merking av fotgjengerfeltet over Casparis veg, og det er umulig å se under snø.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 14:51, tirsdag 5 februar 2019

  • Det mangler fortsatt skilting av fotgjengerfeltet i Casparis veg.

    Brøytingen av fortauet er en ren parodi. Fortauet står fullt av snø i ukesvis, så ryddes det og står i en eller to dager før det på nytt brøytes fullt av snø fra veibanen. Veien er i langt bedre stand enn fortauet, og det frister å begynne å gå der.

    Dette handler ikke om brøyting i det enkelte tilfelle, men en komplett svikt i rutiner og systemer for å gjøre fortauet brukbart vinterstid. Skjerpings.

    Sendt inn av Simen.stori@gmail.com 14:51, tirsdag 5 februar 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter