Tilbake til alle rapporter

Feil sykkelfeltskilt?

Rapportert i kategorien Trafikkskilter anonymt 10:27, tirsdag 26 februar 2019

Sendt til Sandnes og Statens vegvesen region vest 2 minutter senere

Ser ut som at feil skilt er brukt for sykkelfeltet.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 23:22, tirsdag 21 mai 2019

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 08:43, onsdag 19 juni 2019

  • Ser ut som at det er mulighet innenfor skiltforskriften til å bruke sykkelveiskilt for sykkelfelt dersom dette ble satt opp før 2005: "Skilt 520 benyttet i forbindelse med sykkelfelt skal ha samme betydning som nytt skilt 521 «Sykkelfelt»." Uvisst når dette skiltet ble satt opp, men sykkelfeltet ble anlagt mellom 2008 og 2011, så man skulle tro at skiltet teknisk sett er feil, men likevel er det rom for å ha det slik i forskriften.

    Publisert anonymt 08:43, onsdag 19 juni 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter