Tilbake til alle rapporter

Biltrafikk

Rapportert i kategorien Gater/Veier av Finn Bjørtuft 18:03, fredag 10 mai 2019

Sendt til Statens vegvesen region sør og Kongsberg 1 minutt senere

Hei! Jeg vil ha et møte hos Kbg vegvesen/ Teknisk etat: Vi har et problem mht altfor høy trafikk til og fra Gml. Gomsrudvei. I de siste årene har det økt veldig mye biltrafikk til og fra denne veien, spesielt pga stengt vei i nordside Gml. Gomsrudvei. Kommunen har dessverre blitt altfot høy trafikk i denne veien pga tilbygd nye områder langs Gml. Gomsrudvei. Høy trafikk pga Tislegård skole, barnehage, nye boligområder, spesielt ESCO. Dette medfør altfor mye trafikk og kun inntil den trange passasjen ved nordsiden Gamle Gomsrudvei. Vi vil ha et slikt møte med dette problemet med ESCO, EB, Teknisk etat og meg. Finn Bjørtuft

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Hei Takk for henvendelsen. Den er oversendt veiseksjonen for videre oppfølging. Mvh Hilde Kongsberg kommune

    Sendt inn av Hilde Laugerud 08:05, mandag 13 mai 2019

  • Slik dette fotoet bør vise hvordan adkomsten ikke bør være slik enveistrafikken med lastebiler o.a. Som forslaget bør adkomst stenges via nord fra Gamle Gomsrudvei-Esco (Tislegård skole), spesielt vedr. store lastebiler/trailere, Slik er det idag altfor mye trafikk og støy. Kommunen har desverre fått lov altor mange nye boligområder, skole, barnehage og fabrikk, der biltrafikken kun passerer i den smale veien. Bildet mitt viser bare en litt "morsom" provokasjon for en trafikkløsning. Finn

    Sendt inn av Finn Bjørtuft 13:59, fredag 24 mai 2019

  • Slik dette fotoet bør vise hvordan adkomsten ikke bør være slik enveistrafikken med lastebiler o.a. Som forslaget bør adkomst stenges via nord fra Gamle Gomsrudvei-Esco (Tislegård skole), spesielt vedr. store lastebiler/trailere, Slik er det idag altfor mye trafikk og støy. Kommunen har desverre fått lov altor mange nye boligområder, skole, barnehage og fabrikk, der biltrafikken kun passerer i den smale veien. Bildet mitt viser bare en litt "morsom" provokasjon for en trafikkløsning. Finn

    Sendt inn av Finn Bjørtuft 14:01, fredag 24 mai 2019

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 21:46, fredag 7 juni 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter