Tilbake til alle rapporter

Åpen bom

Rapportert i kategorien Gater/Veier anonymt 22:46, ons. 24 august 2016

Sendt til Østre Toten og Statens vegvesen region øst 5 dager, 12 timer, 31 minutter senere

Åpen bom som er satt opp pga kjøring forbud. Mye trafikk på denne vegen , spesielt når det var graving på 246 mellom Kolbukrysset og Borglund. Brukes daglig av folk i nærområdet til å kjøre på som snarveg til Borglund. Er skilter med kjøring forbudet. Står åpen pga bonde med hester med vogn, men vegen til hestene kan flyttes 10 meter lenger ned på jordet som bonden eier så kommer hesteskyssen forbi. Ikke vits med bom so står åpen og har gjort det de siste 5-10 årene. Da kan bommen tas vekk. Frustrerende å daglig være vitne til at folk i nærmiljøet ikke overholder reglene om forbudt kjøring og at man må stå i grøfta slik at biler får passert når man går tur. Dette er en skoleveg som er skilter og brukes veldig mye av barn på Kolbu skole. Hesteskyss foran barnas sikkerhet og utrygg/lite hyggelig turvei pga passerende biler som benyttes svært mye av folk i alle aldere? Vegen er ikke solid nok til å kjøre bil på, og blir ødelagt. Samt at det er en skoleveg med uoversiktlige og bratte deler.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter