Tilbake til alle rapporter

Konstant parkering i sykkelfeltet

Rapportert i kategorien Sykkelveier av Jesper Henriksen 20:12, tor. 28 februar 2019

Sendt til Fredrikstad og Statens vegvesen region øst 2 minutter senere

Her er det konstant biler som korttidsparkeres i sykkelfeltet, bl.a. for å stikke innom butikker for å hente mat. Det blokkerer veien for syklister samt vareleveranser til Stortorvet. Dessuten er det i et veikryss som i seg selv er ulovligt.

Det er 2-3 plasser med gratis 10 minutters parkering i Underhaugsgata rett på andre side av veien så det er ikke fordi det mangler parkeringsmuligheter.

Jeg tror at årsaken rett og slett er uvitenhet. Folk vet ikke at plassene finnes. Foreslår at det settes opp informasjonstavle samt at trafikkbetjentene oftere er på plassen, til håndheving eller informasjon hva enn de synes passer.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Også meldt inn via kommunens feilmeldingsskjema nå. Saksnummer FK-123029-V2Q6V9.

    Sendt inn av Jesper Henriksen 20:13, tor. 28 februar 2019

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 20:30, tor. 28 mars 2019

  • Også i morges, denne gang til hinder for lovlig varelevering

    Sendt inn av Jesper Henriksen 21:58, tor. 5 september 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter