Tilbake til alle rapporter

Feil bruk av skilt 144

Rapportert i kategorien Trafikkskilter av Jens Glad Balchen 01:18, søn. 28 april 2019

Sendt til Sola og Statens vegvesen region vest 1 minutt senere

Skilt 144 står plassert på gang- og sykkelvei. Skilt lengst vest er også synlig fra kjørevei og kan være hensiktsmessig. Skilt lengst øst er kun synlig fra gang- og sykkelvei.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Skiltet er for å informere gående, ikke kjørende.

    Sendt inn av Arne Sandvik 09:37, man. 29 april 2019, markert som fikset

  • Ser ut som at skiltforskriften og Statens vegvesen håndbok N300 del 2 viser til helt andre bruksområder for dette skiltet. Det er ikke et generelt fareskilt om at det finnes syklister i nærheten, og det virker i seg selv som en merkelig ting å skulle skilte på en gang- og sykkelveg. Den som har fattet dette skiltvedtaket bør ta en runde til.

    Sendt inn av Jens Glad Balchen 22:32, man. 29 april 2019, åpnet på nytt

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 09:38, søn. 26 mai 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter