Tilbake til alle rapporter

Veibane som er vasket vekk av flom. Grov pukk på vei.

Rapportert i kategorien Hull i vei av Hilde Eilen Holte 23:59, lør. 8 juni 2019

Sendt til Ibestad og Statens vegvesen region nord 1 minutt senere

20 april ble veien her så oppløst av tele at biler hang fast. Kommunen kom da etter mye om å men med alvorlig grov pukk/grus som ble dumpet og dratt nedover denne strekken. Grusen er så grov at man kun kan trille over stykket med max 20 kmt. Flere har fått skåret sund sine bildekk av grov pukken. Like etter denne strekken har en elv runnet inn over veien å skylt vekk deler av veibanen. Se bilde. Kommunen vet om dette men velger å ikke gjøre noe. Dette skjedde også i påsken i år. Kommunen har også mottatt bilder og fått flere henvendelser om veien.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 00:28, søn. 7 juli 2019

  • Still open, via questionnaire, 03:09, tor. 8 august 2019

  • Dessverre er ikke noe gjordt for at denne allfarveien skal bli bedre. Var der oppe den 1 august og flere av de store pukk stenene skraper under bilen når man triller over området kommunen har lagt grovpukk på. Områdene der elva har tatt veien er dessverre forverret seg da biler har satt seg fast nedi de dype sporene.

    Sendt inn av Hilde Eilen Holte 03:09, tor. 8 august 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?