Tilbake til alle rapporter

Dårlig skilting til rasteplass

Rapportert i kategorien Trafikkskilter anonymt 22:41, fredag 26 juni 2020

Sendt til Statens vegvesen region sør og Kragerø 4 minutter senere

Dette har skjedd meg de to siste gangene jeg har dratt på ferie til sørlandet: Jeg kjører E18-sørover og tenker at jeg må stoppe på en rasteplass. Jeg ser skilting i god tid på E18 og blinker av og kjører ned mot Drangedalsveien. Der nede blir jeg møtt av et t-kryss uten noen skilting til en rasteplass. Første året jeg kjører her så kjører jeg mot Drangedal. Men innser etter noen kilometer at her er det jo ingenting, men det er ikke akkurat lett å snu fordi jeg har campingvogn bak. Det andre året kjører jeg andre veien, men NULL skilting her også gjør at jeg kjører litt for langt på rampa ut mot Oslo igjen og må derfor kjøre 26,5 km omvei nordover før jeg får snudd... Ikke moro. Enten må man ta ned skiltet på E18, eller skilte ting ordentlig. Først på Google Maps i ettertid ser jeg at det visstnok er en plass der. Tusen takk.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter