Tilbake til alle rapporter

Regnvann dreneres ikke fra veiskulder.

Rapportert i kategorien Gater/Veier anonymt 14:48, tirsdag 15 september 2020

Sendt til Bærum og Statens vegvesen region øst 2 minutter senere

Ved hvert regnvær dannes store dammer langs østsiden av Homans vei, fra nr. 1A til 7A. Sannsynligvis pga. dårlig drenering gjennom blåleire, og kommunekartet viser også at det går dreneringslinjer her som tydeligvis ikke finner avløp. Problemet forsterkes av at Homans vei er noe for smal for dagens trafikk og bilpark; møtende trafikk må utenfor asfalt. Over tid graves ut store hull i veiskulderen som samler vannet. Problemet har vedvart i flere år. Og det er ingen kum på denne delen av Homans vei. Omtrent årlig er det gjort lett veivedlikehold med å etterfylle grus på veiskulderen, og i mai 2020 ble det også lagt noen "klatter" med asfalt. Resultatet er enda dårligere avrenning langs veien, og tørrskodd atkomst til nr. 1B er ikke lenger mulig i dagene med og etter regnvær.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter