Tilbake til alle rapporter

Kommunal grøft gror igjen og vei er alt for smal

Rapportert i kategorien Gater/Veier av Grethe Skauge 13:01, mandag 5 juli 2021

Sendt til Sør-Varanger og Statens vegvesen region nord 4 minutter senere

Veien og svingen nedenfor huset mitt (Soltunveien 9) er meget smal, og det er uoversiktlig. Den regulerte veibredden (plan 5444_1975101 «Reguleringsplan for Soltun Jakobsnes») ved Soltunveien skulle vært betydelig bredere enn det som er opparbeidet.

Grøftene gror igjen, og den blir nesten som en del av eiendommens "plen".

Det hadde vært veldig fint dersom kommunen kunne kommet og gjort noe med både grøften og veien, da det ville vært en stor trafikksikkerhetsmessig gevinst (dette er en skolevei).

Jeg har ingen innsigelser i mot at kommunen grøfter helt inntil eiendomsgrensen min og gjør evt. andre endringer med innkjøringen etc.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Tatt til orientering og saken er registrert i kommunens FDV Systemer

    Sendt inn av Pål Håvard Ravna 14:55, tirsdag 6 juli 2021

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 21:23, mandag 2 august 2021

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter