Tilbake til alle rapporter

Manglende vikeplikt/forkjørsveiskilt som skaper farlige situasjoner

Rapportert i kategorien Trafikkskilter anonymt 15:04, man. 23 august 2021

Sendt til Ås og Statens vegvesen region øst mindre enn et minutt senere

Det oppstår daglig farlige situasjoner med bilister som er på vei ut av parkeringsområdet til Vinterbro senter, og bilister som er på vei ut av Sjøskogen-området. Krysset er ikke skiltet, noe som gjør at det hele tiden oppstår tvil om hvem som har forkjørsrett. Man skulle tro at bilistene som er på vei ut av parkeringsområdet ville tenke at de har vikeplikt fra høyre når skilting om forkjørsvei ikke eksisterer, men det er svært få som stanser og overholder vikeplikten, mulig fordi veien ut fra senterområdet er bred og "ligner" på en forkjørsvei. Her trengs det skilting, asap, slik at vi slipper flere nesten-ulykker!

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 18:32, man. 20 september 2021

  • Still open, via questionnaire, 22:33, man. 18 oktober 2021

  • Jeg har ikke fått løst dette problemet. Det er fortsatt nesten-ulykker her hver dag.

    Publisert anonymt 22:33, man. 18 oktober 2021

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?