Tilbake til alle rapporter

Skilt om blindvei

Rapportert av mobile i kategorien Trafikkskilter anonymt 18:45, onsdag 16 mars 2022

Sendt til Malvik og Statens vegvesen region midt 11 minutter senere

Ettersom motorveien ofte er stengt, og tross god skilting om omkjøring, er det veldig mange som velger å kjøre via Snurruveien (som egentlig er stengt for gjennomkjøring) men det er også veldig mange som kjører ned Grønbergssvingen. De kommer da til en bom på snuplassen nederst, og snur da ofte brått og raser i full hastighet oppover - i en 30-sone. Vi opplever dette veldig farlig som barnefamilie, da barna gjerne leker i innkjørselen inntil veien. Det er flere lekeplasser som grenser inntil veien, uten gjerde i mellom, og det er lite som skal til for at det blir en ulykke her.

For å kanskje redusere noen av disse trafikantene som ikke hører til, så kunne Grønbergssvingen hatt et blindvei-skilt ved innkjøring, så det ikke er noe tvil om at det ikke er mulig å komme seg gjennom mot Hommelvik Sentrum.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?