Tilbake til alle rapporter

Manglende merking og skilt, før og i rundkjøring.

Rapportert av mobile i kategorien Trafikkskilter anonymt 20:08, onsdag 27 april 2022

Sendt til Kongsberg og Statens vegvesen region sør 1 minutt senere

Når man kommer fra Sildetomta og skal rett frem mot Gomsrud i rundkjøring, så kan man ligge i begge filer. Dette ble merket med piler på asfalten i fjor. Nå er de pilene helt nedslitt og synes ikke. Dette fører til stadige nestenulykker. Folk ligger i venstre fil inn i rundkjøring, og legger seg over mot høyre på vei ut. Legger kanskje ikke merke til at de har en annen bil på høyre side av seg. Det mangler også stripe gjennom rundkjøringen så man ser hvor filene er. I tillegg så mangler skilt i forkant av rundkjøringen, som viser at begge filer kan brukes. Sånn type skilt som er helt i bunnen av Drammensveien f.eks. Bortsett fra at det jo viser høyre fil mot stasjonen, og venstre fil rett frem.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 20:29, onsdag 25 mai 2022

  • Still open, via questionnaire, 21:05, onsdag 22 juni 2022

  • Skilt og oppmerkede piler har kommet på plass. Men stripe gjennom rundkjøring mangler fortsatt.

    Publisert anonymt 22:46, onsdag 20 juli 2022
    Still open, via questionnaire

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy

Next: Tell us about you

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Your update

Tell us about you

Har du et FiksGataMi-passord?