Tilbake til alle rapporter

Vi ønsker oss flere fartsdumper.

Rapportert av mobile i kategorien Universell utforming anonymt 08:42, man. 5 desember 2022

Sendt til Oslo 2 minutter senere

Hei Vi er rett ved hjertesonen til Stovner skole. Biler kjører i 60 km/t. Vi har både innsnevring og fartsdumper litt lenger ned i gaten, men til liten nytte. Etter siste dump kommer først ett bussstopp, så et svært farlig kryss, Stovnerveien/Stovnerbakken. Her er det skolevei i alle kanter, men utsatt daglig for fartsovertredelser, brudd på vikeplikt, brudd på flere paragrafer i veitrafikkloven. I 30-sone: Ved 56 km/t, mister man lappen. Så dette sist nå i stad! Må du senke farten foran gangfelt? Det skal reageres strengt på brudd på vikeplikten overfor gående, heter det i politiets trafikkinstruks. Det gjelder særlig hvis det er eldre, eller barn uten følge, som er på vei over gangfeltet.

Flere gåggrupper for skolen er opprettet av foreldre, men noe må utarbeides som forhindrer hastigheten.

Fra nabo.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 10:28, mandag 2 januar 2023

  • Ja fikk info om fremtidsplaner i området. Dump kommer ikke.

    Publisert anonymt 11:05 idag

  • Ja fikk info om fremtidsplaner i området. Dump kommer ikke.

    Publisert anonymt 16:24 idag
    Still open, via questionnaire

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?