Tilbake til alle rapporter

Farlig fotgjengerovergangsfelt -ender i grøfta

Rapportert anonymt 20:05, søn. 30 april 2017

Sendt til Østre Toten og Oppland 5 minutter senere

Fotovergangsfeltet ender rett i grøfta. Men må gå 2 meter ut av feltet i vegbanen for å komme seg over hovedvegen. Trafikken kommer alt for fort, til tross for nytt skilt som er satt opp med varsling 90m før feltet, og nye skilter rett før feltet. Feltet er rett etter en sving bilene har en tendens til å ha for høy hastighet. Jeg og min familie har gjentatte ganger opplevd at biler ikke stopper selv om jeg har stått klar for å krysse vegen med tre barn på sykkel og barnevogn. Jeg har holdt på å bli påkjørt da biler ikke har sett meg. Jeg og min samboer har flere ganger måtte plutselig begynne å løpe med barnevogn midt i feltet fordi det kommer trailere/busser så fort at de ikke har sjangs til å stoppe. Man kan f eks ved enkel utregning på lastebiler/busser ta avstand fra man ser overgangsfeltet, med reaksjonstid og bremselengde. fartsgrensen på 50km/t er for fort , men i tillegg kjører de fleste enda litt fortere gjennom kampensvingen og mot feltet. Det burde vært 40 km/t gjennom Kolbu sentrum siden det er fartsdumper. Det burde absolutt være fartsdump før dette overgangsfeltet , i tillegg til 40 km/t. Kommunen burde tipse politiet om å ha kontroller av stopp for gangfelt, for daglig opplever jeg at folk ikke gidder å stoppe. De ser meg, de bare velger å ikke stoppe. Barna mine og nabolagets barn sykler daglig til skolen, treninger, venner, butikken via denne strekningen. Og i Olstadvegen/sagsvegutua bor det mange barn. I alle fall 12 stk som er under 15 år. Her må vegen utbedres. Og ikke bare overgangen som ender og grøfta og at man må gå mange meter utenfor på hovedvegen. Men farten må reduseres og det må gjøres via dumper, eller blir det ikke bedre. Dra gjerne på befaring, uten gulejakker,men sivilt og prøv selv å kryss vegen / eller stå å observer ved morgentrafikken eller ved 16-17 tiden. I tillegg til at en dame skal ha blitt påkjørt i gangfeltet -og at biler har kjørt i hverandre bakfra når naboen skulle krysse vegen er også argumenter som bør nevnes. Håper dette tas tak i umiddelbart.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter