Tilbake til alle rapporter

Manglende fotgjengerfelt

Rapportert i kategorien Fortau/gangstier anonymt 14:27, tir. 4 desember 2018

Sendt til Statens vegvesen region sør og Nøtterøy 2 minutter senere

Hei.

Veldig mange elever går her til skolen. Både her og lenger bort mot overgang til skolen. Lengst mot skolen er det manglende fotgjengerfelt.

Overgangen ved skogen trenger også fotgjengerfelt og egentlig fortau helt bort til veien, da det er mange biler rundt der på morgen og ettermiddag.

Skulle gjerne sett at begge gangfelt også ble belyst skikkelig. Barn fra 5år går alene til skolen og det er massiv trafikk til både Teie og Teigar. Gruer meg allerede til snøen kommer når jeg ser hvordan biler stopper utenfor Teigar skole for avslipping, nå som mer trafikk ledes inn der. Samtidig som barn skal gå på det fortauet bortover der..

Håper veldig dette kan ordnes.

- 2 x fotgjengerfelt - bedre lys - bedre dropoff utenfor Teigar - fortau hele veien fordi teigar og inn på teie skole via veien lengst mot idrettsbanen.

Det handler om sikkerhet for barna midt i all trafikken, mørket og snart snøen...

Takk!!

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Oppdateringer

  • Fortsatt åpen via spørreskjema, 15:47, tirsdag 1 januar 2019

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter