Tilbake til alle rapporter

Mangelfull skilting av 30-sone

Rapportert i kategorien Trafikkskilter anonymt 20:01, man. 24 oktober 2016

Sendt til Elverum og Statens vegvesen region øst 4 minutter senere

Det ble i sommer skiltet 30-sone i Vestad industriområde, kjempebra. Dette gjelder vel da hele Industrigata og Vindheiavegen fra jernbanen og helt til enden av sistnevnte gate. Men det mangler skilt fra skytefeltet slik at de som kjører ut fra der kommer fra en skiltet 50 km/t vei og inn på 30-sone uten å få informasjon om dette. Forøvrig har ikke skilting bedret forholdene nevneverdig, det er kun et fåtall som respekterer skiltet og holder seg under 50 km/t, sikter da til de som har passert 30-sone skiltet. Har tatt noen gjennomsnittsmålinger som har holdt over 80 km/t, og det er inkl. oppbremsing for å svinge inn på skytefeltet. Håper vi kan få noen reale fartdumper for å roe ned disse.

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet.

Oppdateringer

  • Still open, via questionnaire, 07:34, tir. 22 november 2016

  • Skilt er fortsatt ikke satt opp, men kommunen har tatt kontakt pr mail og skrev at det vil bli satt opp 30-sone skilt.

    Publisert anonymt 07:34, tir. 22 november 2016

  • Spørreskjema fylt inn av feilrapportøren; State changed to: Løst, 15:15, tir. 20 desember 2016

  • Skiltet kom opp rett etter forrige purring, ingen fartsdumper. Det er vel for kostbart, vi satser heller noen liv.

    State changed to: Løst

    Publisert anonymt 15:15, tir. 20 desember 2016

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Informasjon din vik kun bli brukt i samsvar med vår personvernerklæring.

Neste: Fortell oss om deg selv

eller No personal details will be stored, and you will not receive updates about this report.

Din oppdatering

Fortell oss om deg selv

Har du et FiksGataMi-passord?