For høy kant til fortau ved fotgjengerovergang
Rapportert av mobile i kategorien Universell utforming av Lene Kristiina Figenschau Äärelä 17:40, tirsdag 5 juli 2022
Sendt til Sør-Varanger 5 minutter senere
Kanten er slitt og skrår ned mot forgjengerovergang, men er for høy og bratt. I tillegg sklir hjul på porøs/ujevn /sandete kant. Det var umulig å komme opp med veltesikringen på. Uten hjelpesikring måtte jeg fortsatt ha hjelp, og var til hinder for trafikk i veibanen.
Det er flere slike i Kirkenes, og I tillegg trengs flere muligheter til å komme seg ned fra fortau. Der vi ikke er kjent med terrenget må vi snu og finne omveier. Der vi vet at det ikke fungerer må vi følge bilvei for å komme dit vi skal.
Bidra med en oppdatering
Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Your information will only be used in accordance with our privacy policy