Tilbake til alle rapporter

Farlig skolevei

Rapportert i kategorien Gater/Veier av Trond R. S. Jenssen 10:26, tor. 16 august 2018

Sendt til Nannestad og Statens vegvesen region øst 4 minutter senere

Manglende gangfelt, fortau og gang- og sykkelveg fra Åsvegen og frem til Kringler/Slattum skole, i en strekning på cirka 200 meter. Veien her er ikke i henhold til planbeskrivelsen(1) "Planbeskrivelsen for Reguleringsplan for gang- og sykkelveg langs Åsvegen fra Austaddalsvegen til Damvegen", eller de rikspolitiske retningslinjer (RPR), godkjent vegstandard og nye krav til universell utforming (Statens vegvesen Håndbok 111 og R610).

(1) http://docplayer.me/ 23177892-Planbeskrivelse-for-reguleringsplan-for-gang-og-sykkelveg-langs-asvegen-fra-austaddalsvegen-til-damvegen.html

«Trygging av skoleveger – Grunnlag for prioritering» http://www.akershus.no/ file/ 49aaf58ec3e605ae00c336390f1223bd/ Trygging%20av%20skoleveger%202014.pdf

Dette dokumentet sier hvike veier som er de mest utsatte veiene i Akershus og når disse kan forventes utbedret. Så da er det kanskje på tide å få iverksatt de resterende planene her?

Http://www.eub.no/meninger/skolevei-uten-fortau-eller-gang--og-sykkelvei

RSS-strøm med oppdateringer for dette problemet Motta e-post når det er oppdateringer på dette problemet

Bidra med en oppdatering

Vær oppmerksom på at oppdateringer ikke blir videresendt til administrasjonen. Vi vil kun bruke personlig informasjon om deg i henhold til våre personvernsregler.

På tide å registrere din oppdatering…

Har du et FiksGataMi-passord?

Ja, jeg har et passord

Glemt passordet ditt? Bekreft via e-post isteden, ved å oppgi et nytt passord da. Når du bekrefter vil passordet ditt bli oppdatert.

Nei La meg bekrefte min oppdatering med e-post

Det er valgfritt å oppgi et passord, men hvis du gjør det vil det bli enklere for deg å rapportere problemer, legge inn oppdateringer og holde oversikt over dine rapporter